Óvodánk bemutatkozása

Várvölgyön 1978 óta két csoportban folyik a gyermekek óvodai nevelése, mely 50 férőhelyes. Óvodánk családias hangulatot sugárzó esztétikus környezetben biztosítja a gyermekek nevelését. A gyermekek életkori  és a helyi sajátosságok figyelembe vételével  nevelési programunknak három fő alappillérére helyezzük a hangsúlyt.  Fontos számunkra a néphagyomány ápolás , a környezet megismerése és az egészséges életmódra nevelés. Mind ezt jól tükrözik a mindennapi tevékenységeink, az óvoda arculata és az óvodapedagógusok attitűdje. Kétcsoportos óvodaként, fontosnak tartjuk, hogy az általunk nevelődött kisgyermekek megismerjék a mindennapi tevékenységek során, a népművészeti ágakat, a népszokásokat, jeles napokat, miközben formálódik személyiségük. Gyermekeink gazdag élmény és feltétel biztosításával a játékban kísérleteznek, felfedeznek, tapasztalnak, megismerik környezetüket, a játékot öröm, jókedv, izgalom kíséri. Óvodai életünket hangsúlyosan kíséri végig a természet, állatok, környezet védelmére irányuló környezettudatos magatartás megalapozása, a rendszeres szabad levegőn való mozgás és napi gyümölcsfogyasztás. Tevékenységünket kibővítettük a családok életét könnyítő, a gyermekek érdekeit szolgáló speciális szolgáltatásokkal is. Egy szabadabb, bensőségesebb, jó hangulatú és derűs óvodai élet jellemzi a mindennapjainkat.
 A gyermekek számára olyan élményeket biztosítunk , mely segíti az esztétikum felismerését, befogadását és létrehozását. Óvodapedagógusainkat magas fokú gyermekszeretet és szakmai elhivatottság jellemzi. Törekszünk az eltérő képességeket figyelembe venni és a megfelelő módszereket alkalmazva a gyermekek képességeit fejleszteni. Fő célunk, hogy a családok nevelésével összehangoltan a gyermekeket sokoldalúan fejlesszük, figyelembe véve életkori sajátosságaikat, és az egyénenként változó testi és lelki szükségleteiket. Az egyéni különbségeket értékként fogadjuk el.

A szülői munkaközöséggel a jó kapcsolattartásra törekszünk, hogy még inkább elősegítsük a gyermekek nevelését az óvodás korban.

Eredményeink:
  •    Zöld Óvoda