Beiratás

Óvodába az a gyermek vehető fel, aki a harmadik életévét az adott év augusztus 31. napjáig betölti. A nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órát köteles óvodai nevelésben részt venni, a 2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelés alapján. A szülő bármikor kérheti gyermeke óvodai felvételét. Az újonnan jelentkező gyermekek fogadása az óvodai nevelési évben folyamatosan történik. Az óvoda felveheti azt a gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételtől számított fél éven belül tölti be feltéve, hogy minden a településen, és a felvételi körzetben található 3 éves gyermek felvételi kérelme teljesíthető.
Az óvodai átvételről, felvételről az óvoda vezetője dönt. Ha az óvodába jelentkezők száma meghaladja a felvehető gyermekek számát, az óvoda vezetője helyhiány miatt elutasíthatja a további jelentkezőket.
Az óvodai felvételkor a szülők tájékoztatást kapnak a halmozottan hátrányos helyzetű gyermeket megillető rendszeres gyermekvédelmi kedvezményről.
A halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek óvodáztatási támogatásának feltétele, hogy a nevelési napok 75%-ban vegyen részt napi 6 órában az óvodai nevelésben.
Az óvodába felvett gyermekek csoportba való beosztásáról az óvodavezető dönt, a szülők kérésének figyelembevételével.

A beiratáshoz szükséges dokumentumok:
  • A gyermek lakcímkártyája és TAJ kártyája
  • Születési anyakönyvi kivonat
  • A szülő lakcímkártyája és személyi igazolványa
  • Nem magyar állampolgár esetén tartózkodási jogcímét igazoló okirat